Çelik Kapı

Çelik Kapı Montajı

Çelik kapı montajı çelik kapının sağlamlığını sağlayan en önemli işlemlerdendir. Çelik kapı kilidiniz çelik kapınız ne kadar sağlam olursa olsun, doğru montaj yapılmamış çelik kapı kolayca açılabilir. 

Çelik kapı montajının doğru olabilmesi için ilk iş doğru çelik kapı ölçülerinde imal edilmiş çelik kapı satın alınmasıdır. Aşırı küçük ölçüde satın alınan çelik kapı montajı sırasında boşlukların alelade doldurulması ile yapılacak çelik kapı montajı sağlıklı bir montaj olmayacaktır. Bu nedenle mevcut kapıya uygun ölçülerde çelik kapı satın alınması önemli bir konudur.

Çelik kapı kasasının boşlukları doldurulmadan önce kapı kasası mutlaka sabitlenmeli, kalan boşluklar ise köpük kullanarak değil mutlaka uygun kalitede beton kullanılarak doldurulmalıdır. Çelik kapı montajı sırasında kasanın dışında kalacak boşluklar çelik kapının en küçük zorlama ile esnemesini ve kolayca açılabilmesini sağlayacaktır. Bu nedenle boşluksuz şekilde betonla sabitleme çelik kapı montajı esnasında önemlidir. 

 

Çelik kapı parçaları

Çelik Kapı Rozeti 

Çelik kapı rozeti çelik kapı kilidinin yabancı cisimler ile zorlanmasının engellenmesi ve en önemlisi çelik kapı silinidirinin kırılmasını önlemek amacıyla kullanılan bir parçadır.

Kapı Kolu

Çelik Kapı da kullanılan kapı kolunun kapıyı açmak dışında bir fonksiyonu yoktur. Kapı kolu sadece estetik açıdan tercih edilebilir. Güvenlik açısından kapı kolunun bir fonksiyonu yoktur. 

Çelik Kapı Contası ( Çelik Kapı Fitili ) 

Çelik kapı contası yada diğer bir ifadeyle çelik kapı fitili, kapının kapanması esnasında çarpmayı önlemek, ve dış ortamla ses izolasyonunu sağlamaktadır.

Çelik Kapı Dürbünü

Çelik kapıyı açmadan dışarıyı görüntülemek için kullanılan çelik kapı parçasıdır.

 

 

E-Bülten Yeni Çelik Kapı Modellerimizden ve İndirimli Çelik Kapı Fiyatlarından Faydalanmak İçin Listemize E-Postanızı Ekleyin
Copyright © 2017 Çelik Kapıcı - Çelik Kapı - Tüm Hakları Saklıdır.